Jak dostosować stanowisko pracy

Każdy pracodawca ma obowiązek dokonać niezbędnych i możliwych do wykonania zmian na stanowisku pracy pracownika, jeśli tego wymaga. Jest to nieodłączny element bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także gwarancja, że pracownicy wiedzą, że są doceniani i wspierani w czasie pracy.

Oznacza to dobór najlepszych mebli biurowych do konkretnych potrzeb i przeprowadzenie dogłębnej oceny ryzyka dla danego pracownika, aby jak najlepiej określić jego wymagania. Wszystko, co nie spełnia tych wymagań, jest niewystarczające.

Kilka powodów, dla których konieczne może być dostosowanie stanowiska pracy, a nawet całego biura, to niepełnosprawność wymagająca dodatkowej przestrzeni, np. dostęp dla wózka inwalidzkiego, pracownik z tymczasowym problemem zdrowotnym, np. urazem, oraz pracownica w ciąży. Niezależnie od problemu należy przeprowadzić ocenę ryzyka i wprowadzić niezbędne zmiany.

Można pomyśleć o zakrzywionym biurku, aby zapewnić więcej miejsca, ergonomicznych meblach, podnóżkach dla osób cierpiących na bóle pleców lub ogólnie o dużych, nowoczesnych biurkach biurowych, aby zapewnić każdemu potrzebną przestrzeń, niezależnie od niepełnosprawności lub stanu zdrowia.

Ocena ryzyka, badania, dyskusja, działanie - to takie proste!

Czy kiedykolwiek dokonałeś niezbędnych dostosowań dla konkretnego pracownika?

Partner

Kontakt

kontakt@radiojazz.pl

Galeria