Jaki jest bezpośredni związek między morale a zyskami?

Co przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o głównych celach działalności firmy? Bez wątpienia o zyskach i rozwoju. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tych celów, ale czy kiedykolwiek zwróciłeś uwagę na bardzo realny związek między morale pracowników a wzrostem zysków?
W końcu nie chodzi tu tylko o kampanie marketingowe o dużej mocy!

Jeśli pracownicy czują się doceniani i dowartościowywani, będą chcieli pracować dla Ciebie jeszcze ciężej. To naprawdę takie proste. Oznacza to więcej pomysłów i kreatywnych rozwiązań problemów. Może to również dać Ci bardzo realną przewagę nad konkurencją!

Stworzenie odpowiedniej przestrzeni do pracy dla pracowników to bardzo prosty krok w kierunku podniesienia morale. Nie musisz wydawać ogromnych kwot, możesz łatwo znaleźć dyskontowe współczesne meble biurowe za mniej niż mogłoby się wydawać. W ładnych meblach biurowych nie chodzi tylko o to, aby "ładnie wyglądały", ale o stworzenie wspierającego i inspirującego środowiska, w którym Twoi pracownicy z przyjemnością będą przebywać każdego dnia.

Według badań, podniesienie morale pracowników może bezpośrednio zwiększyć Twoje finanse o około 4,5 raza.
To bardzo dużo! Wydatek niewielkiej sumy pieniędzy na stworzenie sprzyjającej przestrzeni, na przykład przy użyciu mebli biurowych, naprawdę blednie w porównaniu z tym, gdy pomyślimy o tym w ten sposób.

Pamiętaj, aby zapytać swoich pracowników o ich opinie na temat miejsca pracy i o to, jak ich zdaniem można je ulepszyć, np. czy chcą, aby było nowoczesne czy w stylu retro. To samo w sobie buduje poczucie wartości, co bezpośrednio wpływa na morale.

Czy przychodzą Ci do głowy jakieś ciekawe sposoby na podniesienie morale?

Partner

Kontakt

kontakt@radiojazz.pl

Galeria