Znaczenie wygodnych miejsc do spędzania przerw

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była wydajna, musisz zadbać o swoich pracowników.

Utracone dni pracy z powodu choroby kosztują firmę ogromne sumy pieniędzy w ciągu roku, nie wspominając już o wpływie, jaki mają na resztę pracowników, którzy siedzą za biurkiem w danym dniu. Brak dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie w miejscu pracy może łatwo zapoczątkować kaskadowy efekt szkód, który może mieć drastyczny wpływ na na sukces Twojej firmy. W najgorszym przypadku może to nawet doprowadzić do upadku firmy. najgorsze scenariuszy.

Jednym z najprostszych sposobów zapewnienia pracownikom wsparcia i zdrowia jest zaoferowanie im wygodnych miejsc na przerwy. Powód? Ponieważ zachęcanie pracowników do robienia regularnych przerw w ciągu dnia pracy sprawia, że mogą oni lepiej radzić sobie z obciążeniem pracą, są mniej podatni na stres, a w rezultacie są bardziej skoncentrowani, co zmniejsza prawdopodobieństwo popełnienia błędu. Ponadto zachęca się ich do nawiązywania kontaktów z innymi pracownikami, co zwiększa atmosferę pracy zespołowej w pomieszczeniach.

Aby dowiedzieć się, dlaczego przerwy i nieco większa aktywność w miejscu pracy są tak ważne, zapoznaj się z infografiką przygotowaną przez Westfield Health.

Źródło - https://www.westfieldhealth.com/images/campaigns/walking-campaign/whwalkinglunchresearchinfographic.jpg

Jak widać, wiele osób nie wstaje z krzeseł z siatki, aby zrobić sobie przerwę - to duży błąd! Czy to dlatego, że nie mają wygodnego, inspirującego i relaksującego miejsca, do którego mogliby się udać?

To bardzo możliwe.

Z czego powinna składać się przestrzeń na przerwę?

Na ironię zakrawa fakt, że stworzenie wygodnej przestrzeni na przerwę nie jest wcale takie trudne. Wszystko, czego potrzebujesz, to wydzielone miejsce, modne meble biurowe, które są zarówno wygodne, jak i relaksujące, i gotowe!

Ważne jest, aby miejsca przerw w pracy były oddalone od normalnego środowiska pracy. Powód jest dość oczywisty - nie chcesz przeszkadzać pozostałym pracownikom, którzy w tym czasie ciężko pracują, ale chodzi również o to, aby dać pracownikom psychologiczną przerwę od zwykłej przestrzeni biurowej. Odejście od krzesła biurowego pozwala im się skoncentrować i zrelaksować przez kilka minut, a jednocześnie pozwala im wstać i poruszać się.

Twoja strefa przerw może być strefą wypoczynkową, miejscem na świeżym powietrzu lub stołówką w miejscu pracy, w której jest dużo naturalnego światła i świeżego powietrza. Wszystko, co musisz zapewnić, to miejsce, do którego pracownicy mogą udać się na krótką przerwę, jeśli chcą się zrelaksować, może napić się kawy, i musisz wyposażyć je w najlepsze meble biurowe, które pasują do potrzeb wybranej przestrzeni.

Te przestrzenie nie muszą być rozśpiewane i roztańczone, jeśli nie masz na to budżetu. Muszą być po prostu ciche, spokojne, wygodne, a jeśli możesz sobie na to pozwolić, jasne, kolorowe i inspirujące. Kilka roślin biurowych i wybór kolorów, które są znane jako relaksujące, to świetny wybór. Poduszki, miękkie krzesła, dużo świeżego powietrza i światła są również bardzo pomocne.

Może się zdarzyć, że pracownicy będą chcieli udać się na przerwę w pracy, aby pobyć trochę w samotności, albo że będą chcieli porozmawiać z kolegami i zamienić kilka słów podczas przerwy. Tak czy inaczej, można stworzyć przestrzeń, która uwzględnia obie opcje, na przykład z kabinami dla tych, którzy chcą się zrelaksować, i otwartymi obszarami z sofami lub innymi rodzajami siedzeń dla tych, którzy chcą się integrować.

Komfortowe miejsca na przerwy są niezbędne, jeśli chcesz zapewnić swoim pracownikom to, czego potrzebują, aby wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafią. Przerwy nie są w żaden sposób bezproduktywne, ponieważ każdy musi dać odpocząć swojemu mózgowi i ciału! Zrozumienie tego faktu jest kluczem do poprawy morale i ogólnej produktywności w Twoim biurze.

Partner

Kontakt

kontakt@radiojazz.pl

Galeria