Jak zabezpieczyć swój dzień przed stresem

Stres to bardzo realny problem. Ile razy w ciągu dnia wypowiadacie słowa "jestem zestresowany"? Czy wypowiadając te słowa, rzeczywiście jesteście zestresowani przy biurku, tzn. czy naprawdę czujecie się przytłoczeni?

Środowisko biurowe jest bardziej stresujące, niż mogłoby się wydawać, ale na szczęście istnieją sposoby, aby to ograniczyć. Pracodawcy zaczynają dostrzegać fakty związane ze stresem, nie tylko ze względu na samopoczucie swoich pracowników, ale także z powodu rzeczywistych kosztów finansowych, jakie wiążą się ze zestresowanymi pracownikami. Sprawdź tę infografikę, aby poznać kilka zaskakujących danych na temat kosztów stresu.

WSTAW TUTAJ INFOGRAFIKĘ - https://www.in-equilibrium.co.uk/stress-business-cost-and-solutions-infographic/

Co ważniejsze, osobiste koszty stresu są ogromne. Nieleczony, długotrwały stres może stać się zagrożeniem dla życia. Z czasem dochodzi do osłabienia serca, co naraża nas na ryzyko zawału i innych problemów sercowo-naczyniowych, a także do osłabienia układu odpornościowego, co czyni nas podatnymi na wszelkie wirusy. Z czasem stres może łatwo doprowadzić do stanów lękowych i depresji, a cały ten obraz jest dość nieprzyjemny.

A zatem, pamiętając o tych wszystkich pomysłach, w jaki sposób możesz uodpornić swoje dni na stres, a tym samym zmniejszyć ogólną ilość stresu w swoim życiu? W rzeczywistości walka ze stresem jest o wiele łatwiejsza, niż myślisz, ale wymaga czasu i wysiłku.

Zacznij dzień we właściwy sposób
Upewnij się, że każdego wieczoru masz wystarczająco dużo snu. Jeśli nie jesteś pewien, ile powinieneś spać, powinieneś dążyć do tego, by spać około 7-8 godzin na dobę i upewnić się, że kładziesz się spać i budzisz się mniej więcej o tej samej porze każdego dnia. Ponadto po przebudzeniu należy zjeść zdrowe, pożywne śniadanie, które pozwoli nam przetrwać do obiadu. Dobrym pomysłem jest także zaczerpnięcie świeżego powietrza i zażycie ruchu z samego rana, dlatego dobrym rozwiązaniem może być spacer do pracy zamiast jazdy samochodem na spotkanie przy stole w sali konferencyjnej!

Zacznij od pozytywnego akcentu
Rozpoczęcie dnia od pozytywnego akcentu ustawi precedens w najlepszy możliwy sposób. Wybierz pozytywną afirmację, która do Ciebie przemawia i powtórz ją kilka razy rano po przebudzeniu. Upewnij się, że wybrałeś coś, co Cię pobudza lub sprawia, że czujesz się zadowolony i spokojny. Na przykład: "Jestem gotowy stawić czoła dniu" lub "Jestem silny i sprawny". Kiedy dotrzesz do współczesnego biurka w swoim biurze, będziesz gotowy stawić czoła temu, co przyniesie Ci dzień.

Napisz listę priorytetów
Kiedy dotrzesz do swojego luksusowego biurka w pracy, spisz listę wszystkich priorytetowych zadań, które musisz wykonać tego dnia i ponumeruj je w kolejności, w jakiej zamierzasz się nimi zająć. Upewnij się, że najpilniejsze lub najważniejsze zadanie jest na pierwszym miejscu, a następnie kontynuuj je w dół. Takie postępowanie da Ci poczucie kontroli w ciągu dnia.

Deleguj zadania, jeśli masz trudności
Jeżeli masz trudności z wykonaniem wszystkich zadań, które musisz zrobić, deleguj je innym współpracownikom, jeżeli masz taką możliwość. W przeciwnym razie, jeśli naprawdę masz trudności, nie bój się porozmawiać z bezpośrednim przełożonym i wyjaśnić sytuację. O wiele lepiej jest powiedzieć o tym głośno i stawić czoła problemowi, niż spychać pracę na bok i powodować większy problem, a tym samym większy stres.

Ćwiczenia oddechowe pomagają uzyskać kontrolę i jasność umysłu
Jeśli w ciągu dnia spotkasz się z trudną sytuacją, na przykład z trudną rozmową podczas zasiadania w fotelu w zarządzie, naucz się stosować ćwiczenia oddechowe, aby odzyskać kontrolę nad sytuacją i uzyskać jasność umysłu. Wdychaj powietrze przez nos przez pięć minut, wytrzymaj przez pięć minut, a następnie wydychaj powietrze przez usta przez kolejne pięć minut. Powtarzaj to, aż poczujesz się spokojniejszy.

Zawsze rób sobie przerwy
Robienie przerw pomoże Ci zachować spokój, zmniejszyć niepokój i znacznie bardziej się skupić. Nigdy nie jedz lunchu przy biurku, rób przerwy na monitor i zawsze wychodź z pracy o czasie. Podstawowe zasady!

Jeśli uda Ci się zaznaczyć te punkty w ciągu dnia, zabezpieczysz swój czas przed stresem i będziesz mieć poczucie pełnej kontroli!

Partner

Kontakt

kontakt@radiojazz.pl

Galeria